Edukacyjne zabawki dla wnuka

Edukacyjne zabawki dla wnuka
Autor:
Data publikacji:
Kategoria:
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Szukasz prezentu dla swoich wnuków? Przeczytaj, jakie zabawki sprawią dzieciom wiele radości, ale przy okazji będą miały walor edukacyjny. 

Zabawka wręczona z okazji Świąt czy urodzin z pewnością uszczęśliwi wnuka i będzie dobrym pretekstem, żeby spędzić z nim więcej czasu. Warto zadbać o to, żeby prezent nie tylko bawił, ale również uczył i rozwijał u malucha różne kompetencje, takie jak rozwiązywanie konfliktów czy logiczne myślenie. Prezent zawsze należy dopasować do wieku oraz zainteresowań dziecka, tak, aby był bezpieczny i gwarantował dobrą zabawę.

Klocki – klasyczna zabawka dająca wiele możliwości

Klasyczne klocki drewniane to zabawka uniwersalna, która od pokoleń cieszy się popularnością wśród najmłodszych i prawdopodobnie nigdy nie przestanie. W sklepach pojawiają się nowe modele, takie jak klocki magnetyczne, przestrzenne czy sensoryczne, ale kultowe klocki edukacyjne również będą dobrym wyborem. Dzięki tej zabawce dzieci uczą się wytrwałości w działaniu, szukania efektywnych rozwiązań, a także liczenia czy rozróżniania kolorów i kształtów. Układanie klocków wspiera również u maluchów wypracowanie koncentracji oraz systematyczności. Warto zainwestować w bezpieczne zabawki o zaokrąglonych krawędziach, które są wyprodukowane z ekologicznych surowców. Już najprostsze klocki plastikowe wspierają inwencję dziecka i gwarantują mu nieograniczone możliwości oraz scenariusze zabaw, w przeciwieństwie do układanek z ograniczonymi rozwiązaniami konstrukcyjnymi.

Gry planszowe 

Gry planszowe to świetna forma spędzania czasu dla starszych dzieci. Warto postawić na grę, w której może wziąć udział cała rodzina. Gry planszowe zacieśniają relacje międzyludzkie, bawią, uczą strategicznego myślenia, przewidywania ruchów przeciwnika, a także zręczności. Dodatkowo zapewniają element rywalizacji, który podnosi emocje podczas gry i sprawia, że dzieci bardziej angażują się w rozgrywkę. Gry planszowe mogą integrować uczestników, uczyć wygrywania i przegrywania, a przy tym również zrozumienia i poszanowania zasad ustalonych na czas gry.

Puzzle

Wspólne układanie puzzli uczy cierpliwości, spostrzegawczości, a także wpływa korzystnie na pamięć wzrokową. To ciekawa aktywność dla ludzi w każdym wieku, a dzieci z pewnością docenią nową układankę, kiedy pogoda za oknem będzie niesprzyjająca. Naukowcy podkreślają, że układanie puzzli wspomaga u dzieci rozwój logicznego myślenia, a poza tym pozwala się wyciszyć i działa stymulująco na rozwój. Małe dzieci, chwytając drobne elementy, rozwijają motorykę, a także uczą się wytrwałości przy układaniu skomplikowanego dla nich obrazka. Nowoczesne puzzle występują w różnych kształtach, mogą być trójwymiarowe, drewniane, a nawet wyposażone w magnesy.

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*